Çisil Akar | Hatha Yoga

1991 Yılının sonbahar aylarında başlayan hayat yolculuğumda 18 yaşımda eğitim hayatımın bitmesi için can atarken kendimi İzmir’den Ankara’ya giden bir yolda buldum. Arkamda arkadaşlarımı ailemi ve diğer bütün sevdiğim şeyleri bıraktım. 4 yıl süren bu macera dolu sürenin sonunda kokusunu her gün daha şiddetle özlediğim evime geri dönerek kurumsal hayata sert bir giriş yaptım.

Öyle çok sevdim ki plazaları, şık kıyafetleri, toplantıları… Dahası olmalı diyerek kurumsal dünyanın direği olan insan kaynakları alanına yönelerek yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Bu süre zarfında yaptığım her şeyi düşünme fırsatım oldu. Aslında istediğim şeyler benim gerçekten istediğim şeyler miydi?

Pelin Pola | Yoga Nidra – Hamak Yogası

2013 yılında mezun olduğum İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı mesleğime devam ederken kendimi Yoganın güvenli kollarına bırakmış bir öğretmen ve öğrenciyim aslında. 2017 den beri içerisinde bulunduğum Yoga öğretilerinden harmanladığım tüm bilgilerimi, tanıdığım ya da tanıyacağım tüm bireylere aktarmak benim benliğimi oluşturmaya devam ediyor.

İstanbul ve İzmir arasında mekik dokuyarak aldığım eğitimlerimin içerisinde; Ashtanga Yoga, Yin Yoga, Hamak Yogası, Yüz Yogası ve Müzik Terapi eğitimlerim mevcut. Aktif olarak, aldığım eğitimler doğrultusunda farklı stüdyolarda her Yoga branşımın derslerini vermekteyim. Öğrendikçe aktarmak, aktardıkça birlikte yeniyi oluşturmak her daim önceliğim olarak kalmaya devam edecek. Sevgilerimle…

Deniz Doğutürk | Mat Pilates

2010 yılında Alanya, Siddashram Yoga Merkezinde yoga ile ilk tanışmamda başladı aşkımız. Yaşar Üniversitesi ve daha sonra değerli hocalarım Adnan Çabuk ve Lourdes Çabuk ile Siddashram Yoga merkezindeki eğitimlerim sonrası 2013 yılında 13 yıl çalıştığım özel kurumdan ayrılarak bu muhteşem öğretiyi mümkün olduğunca çok kişiye yaymak için yoga dersleri vermeye başladım. Kendi öğrenciliğim hiç bitmediği için birçok farklı eğitim ve seminerlerde bulundum.

Bunlardan bazıları: Matwork Pilates – Alper Bayraktar; Çocuk Yogası – Hara Yoga; Vinyasa ve Ellerle Yönlendirme – Mey Elbi, Yin Yoga – Berra Sertel; Atma Kriya Yoga – Bhakti Marga; Art of Living – Fahri Saraçoğlu; Nefes Teknikleri – Özdönüşüm; Hamak Yogası Uzmanlık – Hara Yoga; Vinyasa Akış – Nicole Ohme; Yoga Yardımcı Antrenörlük – HIS Federasyonu.

Bugün hala hem öğretmeye hem de öğrenmeye devam ederken amacım mümkün oldukça çok kişiye dokunup fiziksel, ruhsal ve zihinsel şifa sağlayabilmek. namaskar