Aralık-Haziran 2021
Yoganın temellerine hakim, güvenli bir ders sunan ve kendi pratiğinden ilham alan yoga uzmanları yetiştirmeye yönelik, Yoga Alliance Onaylı 200 saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programı, yoga uygulaması bulunan her seviye yoga öğrencisine açıktır. Kaynağını başlıca yoga metinleri ve zen yaklaşımından, altyapısını temel psikoloji, anatomi ve fizyoloji esaslarından, poz dinamiklerini hatha yogadan alan program, yoga, meditasyon ve çeşitli somatik ve alan terapi sistemlerinden deneyim ve bilgiler ışığında hazırlanmış ve Yoga Alliance gereklerine uygun derlenmiştir.

Program İçeriği:
Teorik program saatleri, grup uygulama ve kendi uygulamanız dışında, ders gözlemleme, asistanlık ve birebir ders verme pratiği de içeren bu program, yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yolunda ilerlemek isteyen, yogayı yaşamına katan sağlıklı her birey için uygundur.

Program içeriğinde 50 Temel, 30 İleri Seviye Hatha Yoga pozu, versiyonları, eklem dinamikleri, bu pozları uygulama ve öğretme metodları, güvenli ders verme ve dokunarak yönlendirme pratiği, ders planlama ve serileme mantığı, temel nefes teknikleri, meditasyon ve mantralar, temel yoga anatomisi ve enerji anatomisi yanında yoga felsefesi, tarihçesi ve etiği bulunur.
Program, Aralık’ta ilk buluşma ile başlar, 5 hafta sonu buluşması, 8 Zoom buluşması (çarşamba akşamları 2 Saat) ve 5 günlük inziva ile tamamlanır.
Program ücretine merkezde Program Süresince Sınırsız Üyelik Ücreti ve inzivadaki dersler dahildir.

Yardımcı Eğitmen: Sinem Uncu
Asistan: Aslı Başar

Buluşma Tarihleri:
06-07 Mart
20-21 Mart
17-18 Nisan
1-2 Mayıs
5-6 Haziran
Buluşma saatleri: 10.00-17.00

Zoom Buluşmaları :
17 Mart
31 Mart
14 Nisan
28 Nisan
5 Mayıs
26 Mayıs
2 Haziran
9 Haziran
Buluşma Saatleri: 20:00-22:00

İnziva: 19-23 Haziran Datça

– Eğitim bedeli;
– 15 Şubata kadar erken ödeme fiyatı 6000 TL
– 1500 TL ön ödeme + kalanı taksitli fiyatı 6950 TL

– İnziva dersleri ve içeriği ücrete dahil olup, inziva için yol ve konaklama masrafları öğrenciye aittir.

Detaylı bilgi ve ön kayıt için :

5435690212 numaralı telefonlardan bizleri arayabilirsiniz ya da [email protected] adresine yazabilirsiniz.
Programı ve sözlü/yazılı değerlendirmeyi başarıyla tamamlayan öğrenciler YA Sertifikası alır. YA koşullarını yerine getiremeyen adaylar, 200 Saatlik Katılım Sertifikası alırlar.

Pandemi süreci sebebiyle buluşmalar, sürecin ilerlemesiyle paralel olarak gerçekleştirilecektir. Program, şartlar izin verdiği takdirde her türlü önlem alınarak merkezde ve online beraber olacak şekilde, şartlar izin vermez ise sadece online zoom üzerinden ilerleyecektir.

Program boyunca uzmanlar ve asistanlar tüm katılımcılar ile ‘birebir’ ilgileneceklerdir.

Hangi platformda yapılırsa yapılsın, katılımcıların sağlığı ve programdan maksimum verim alınabilmesi adına bir üst sayı limiti bulunmaktadır.